Informacje dla uczestników

Bookmark and Share

Kto może uczestniczyć w warsztatach

Każda osoba dorosła.

Jak się zapisać na warsztat

Użyj formularza na stronie „Terminy i zapisy”.

Ile kosztuje warsztat

Ceny podane są przy opisie warsztatów na stronie „Terminy i zapisy”.

Ile czasu trwa warsztat

Informacje o czasie trwania każdego warsztatu podana jest na stronie „Terminy i zapisy”.

Nie umiem robić zdjęć

To nie jest warsztat fotograficzny, fotografia jest dla nas narzędziem do lepszego poznania siebie. Podczas warsztatu rozbudzimy Twoją uważność i postrzeganie tak, abyś wykorzystał dowolny aparat (także ten w telefonie) do uchwycenia tego, czego na pierwszy rzut oka nie widać.

Jestem wegetarianinem, weganinem…

Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego napisz w uwagach, jaką dietę stosujesz. Nie dotyczy grupy stacjonarnej.

Jak będziemy pracować na warsztacie

Przede wszystkim wykorzystamy zdjęcia, które sami zrobimy podczas plenerów na warsztacie. Popatrzymy na zdjęcia tak, aby zobaczyć dużo więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Zdjęcia będziemy robić podczas plenerów. Większość z nich będzie organizowana o świcie lub nieco wcześniej, aby poczuć magiczną atmosferę budzącego się dnia. W ciągu dnia będziemy spotykać się w kręgu i pracować w grupie ze sobą i naszymi zdjęciami zdjęciami. Wykorzystamy też zdjęcia, które przywieziesz ze sobą. Na grupie stacjonarnej pracujemy tylko ze zdjęciami, które przyniesiesz.

Jak przygotować się do warsztatu

Należy zabrać aparat fotograficzny lub inne narzędzia, dzięki którym będziemy mogli wyrazić siebie wizualnie (patrz niżej). Nie dotyczy grupy stacjonarnej. Podczas warsztatu najlepszy będzie swobodny, niekrępujący strój – będziemy również pracować z ciałem. Miękkie wygodne obuwie lub skarpetki, które zapewnią komfort i ciepło. Może przydać się mata do ćwiczeń (taka jak np. do jogi czy fitness). Nie dotyczy grupy stacjonarnej. Zabierz ze sobą kilka wydrukowanych zdjęć, które sam zrobiłeś. Takich zdjęć, które są dla Ciebie ważne, do których masz sentyment. Bardzo ważne na grupie stacjonarnej, jeśli chcesz aktywnie pracować. Będziemy wychodzić o świcie na plenery. Pamiętaj o zabraniu ubrania, które będzie wystarczająco ciepłe i nieprzemakalne. Nie dotyczy grupy stacjonarnej. Pozostałe materiały zapewniają organizatorzy.

Czym fotografujemy na warsztacie (nie dotyczy grupy stacjonarnej)

To proste – czym kto ma. Każdy cyfrowy aparat fotograficzny jest dobry do realizacji celów warsztatu. Może być to profesjonalna lustrzanka pełnoklatkowa z zestawem obiektywów albo najprostszy aparat kompaktowy lub choćby aparat w telefonie. To oczywiste, że bardziej złożone aparaty dają więcej możliwości, jednak w naszym przypadku nie to jest najważniejsze. Koncentrujemy się przede wszystkim na postrzeganiu, wartości artystyczne i techniczne zdjęć mają mniejsze znaczenie na tym warsztacie. Jeżeli posiadasz statyw do swojego aparatu, zabierz go ze sobą. Jeżeli Twoim ulubionym środkiem wyrazu jest malarstwo, rysunek lub inny wizualny środek wyrazu – również zapraszamy. Pamiętaj jednak, aby zadbać o narzędzia, których użyjesz przy tworzeniu swoich prac.

Chcę otrzymać fakturę

Podaj dane do faktury (nazwa firmy, adres, NIP) w uwagach w formularzu zapisu.

Jeszcze czegoś nie wiem

Skontaktuj się z nami. Nasze kontakty znajdziesz na stronie „Trenerzy„. Albo wyślij mail na adres info@plenewewnetrzny.pl.