Czarny Baran

Bookmark and Share
Czarny Baran

Czarny Baran – jadalnia

Pojechaliśmy (tzn. Ewa i Piotr) dziś do „Czarnego Barana„. Tak nazywa się miejsce pierwszej edycji Pleneru Wewnętrznego. Choć geograficznie miejsce to leży blisko Warszawy (ok. 50 km,  w miejscowości Dzielnik), to wrażenie jest takie, jakby znaleźć się w jakimś zapomnianym zakątku Podlasia lub Suwalszczyzny. Niektóre domy w Dzielniku mają nawet okiennice malowane w podobny sposób, jak można to zobaczyć na Podlasiu. Wrażenie potęgowała piękna, biała zima, jaką dziś mieliśmy okazję podziwiać. Nawet droga, którą jechaliśmy prowadziła nas dalej, niż wynikało by to z licznika kilometrów. Początkowo czarna, asfaltowa przechodziła powoli w przejezdną, choć białą drogę powiatową wiodącą przez ośnieżone lasy. Do samej wsi dojeżdżaliśmy drogą, którą od otaczających, białych pól odróżniało tylko to, że śnieg był ubity kołami samochodów. Przejechaliśmy przez wieś, aby na  samym jej końcu dotrzeć do byłego młyna, w którym będziemy pracować na naszym warsztacie.

We młynie ugościła nas Pani Ewa, która będzie dbała o nas podczas warsztatu. Obejrzeliśmy cały młyn, od przytulnej jadalni z kominkiem na parterze, pokoje mieszkalne na pierwszym piętrze i poddasze, gdzie będziemy pracować. Miejsce jest super, doskonale nadaje się na warsztaty. Okolica jest na tyle urozmaicona, że będzie co fotografować podczas porannych plenerów. Młyn stoi nad strumieniem, w pobliżu są stawy a okolica otoczona jest lasami. Po plenerach bardziej przyjrzymy się nie temu co było fotografowane, tylko jak i poszukamy odpowiedzi na pytanie dlaczego właśnie tak.

To niezwykłe miejsce pomaga oderwać się od miejskiej codzienności, zatrzymać bieg myśli, spojrzeć w siebie i spotkać się ze sobą. Dobre miejsce, aby poczuć, że fotografia to nie sprzęty, aparaty, obiektywy, ale przede wszystkim nasze odczucia, skojarzenia, to, co w nas nieświadome, my sami. Dobre miejsce, aby przejrzeć się we własnych zdjęciach jak w lustrze, zobaczyć więcej niż na co dzień. Miejsce, gdzie zdjęcia będą przede wszystkim robione sercem.

Serdecznie zapraszam. Plener Wewnętrzny w Czarnym Baranie już w weekend 22 -24 lutego 2013. Zapisy trwają. Aby zgłosić się na warsztat wypełnij formularz zapisu.

 

 

 

Komentarze

komentarze

Leave a Reply